تابلو فرش

تابلو فرش وان یکاد ادغام فرهنگ اسلام با هنر ایران است

تابلو فرش وان یکاد پرفروش ترین و محبوب ترین تابلو  برای تزیین  خانه های ایرانی است.

 

وَإِن یکادُ الَّذِینَ کفَرُ‌وا لَیزْلِقُونَک بِأَبْصَارِ‌هِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکرَ‌ وَیقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکرٌ‌ لِّلْعَالَمِینَ
و آنان که کافر شدند، چون قرآن را شنیدند چیزی نمانده بود که تو را چشم بزنند، و می‌گفتند: «او واقعاً دیوانه‌ای است.» و حال آنکه [قرآن‌] جز تذکاری برای جهانیان نیست.

 

تابلو فرش ها یکی از عناصر جدایی ناپذیر در تزئین خانه های ایرانیان به شمار می روند که نمایانگر اصالت و فرهنگ ایرانی می باشند و هم نقش مهمی در رونق اقتصادی کشور ایفا می کنند. تابلوفرشها یکی از لوازم مهمی است که امروزه در دکوراسیون منزل استفاده میشود .و باعث زیبای منزل خانه میشود.

به بیان  ساده تر میتوان گفت تابلوفرشها نقاشی  زیبا یا خوش نویسی زیبایی است که توسط هنرمندی قالیباف با استفاده از نخ  بافته شده است البته امروزه تابلو فرشهای ماشینی هم وارد بازار شده است که توسط دستگاههای مخصوص تولید میشود.. تابلو فرش در واقع فرشی است که در اندازه های  کوچک‌تر بافته می‌شود

این  مدل از تابلو فرش ها  پرفروش ترین تابلو فرش  موجود در بازار ایران ایست . این تابلو فرشها علاوه بر زیبای  منحصر به فرد به خاطر اعتقادات مذهبی مردم ایران در بسیاری از خانه ها برای دفع چشم زخم نصب شده است.

تابلو فرش  وان یکاد جزء دسته بندی های تابلو فرش های  خوشنویسی مذهبی است.

این تابلو فرشها علاوه بر تزیین خانه ومنزل برای دفع چشم زخم استفاده میشوند  و این ایه نیز برای دفع چشم زخم استفاده میشود.

این مطلب را نیز بخوانید:  تابلو فرش دستبافت تبریز طرح مهر مادر کد YM.211 راهنمای خرید و قیمت

آیه و ان یکاد آیه 51 سوره قلم است و طبق اعتقادات  مسلمانان این آیه برای دفع چشم  زخم  است و اکثر مسلمانان  این آیه را به صورت های مختلف در منزل خود نصب کرده اند .که یکی از زیباترین و بهترین نوع  ترکیب فرهنگ اصیل ایران با فرهنگ اسلام در  بافت و این آیه در تابلو فرشها  نمایان میشود.

از آنجا که  تابلو فرش ها خود نیز زیبایی خاصی به دکوراسیون منزل میبخشند مردم ایران  استقیال خوبی از این تابلو فرش های مذهبی دارند

از نمونه های دیگر پرفروش تابلو فرش های مذهبی  میتوان تابلو فرش های  طرح های بسم الله الرحمن الرحیم  ویا تابلو فرش های آیه الکرسی  ی ویا تابلو فرش های چهار قل اشاه کرد .

این تابلو ها به  دو صورت دست باف و ماشینی  موجود است در زیر لیستی از پرفروش ترین تابلو های دست بافت و ماشینی راقرار داده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 ⁄ 2 =


دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن